فواید تی آر ایکس چیست؟

فواید تی آر ایکس بسیار است اما ما در اینجا فقط به چند مورد از منافع این ورزش جذاب و قابل بررسی میپردازیم.ورزشی که در ابتدا فقط توسط سربازان نیروی دریایی با حداقل امکانات جهت تقویت قوای بدنی انجام میشد امروز با شناخت و خلاقیت کاربران حرفه ای دامنه استفاده وسیعتری پیدا کرده و قابل برنامه ریزی و انجام توسط همه افراد است .

 

حال بهتر است هشت مورد از فواید تی آر ایکس را بررسی کنیم

  1. مناسب برای همه سطوح
  2. خاصیت تطبیق پذیری
  3. تقویت عضله و قلب
  4. مناسب برای همه سطوح
  5. هر هدفی قابل حصول هست
  6. تاثیر موثر و ماندگار و کم آسیب
  7. تمام عضلات را درگیر میکند
  8. افزایش سرعت و چابکی

در واقع  مهم نیست که شما قهرمان المپیک باشید یا بتازگی جسارت بخرج داده و تصمیم گرفتید به تناسب اندام برسید.نکته جذاب این است که با تغییر موقعیت بدنی خود میزان فشار بر عضله در حرکات مشابه برای افراد فرق خواهد کرد و میتوان این فشار را کم یا زیاد کرد تا هر کسی متناسب با توانایی و نیاز از حرکات استفاده کند.

خاصیت تطبیق پذیری

جالبتر آنکه دو بنذ ساده تی آر ایکس که قابلیت تنظیم و اتصال در هر جایی را دارد به شما این امکان را میدهد که حتی با خرید بند تی آر ایکس به انجام تی آر ایکس در خانه یا حتی در سفر مشغول باشید و نگران از دست دادن برنامه تناسب اندام یا کاهش وزن خود نباشید پس از فواید تی آر ایکس در تعطیلات هم میتوان بهره برد.

فواید تی آر ایکس

تقویت عضله و قلب

حرکات تی آر ایکس طوری قابل طراحی هستند که با تغییر سرعت  هنگام انجام هر حرکت علاوه بر تقویت عضلات ، میزان استقامت عضله قلب را هم میتوانیم افزایش دهیم . در واقع  ترکیب سرعت و قدرت با افزایش ضربان قلب که همراه حرکات انجام میشود یکی از مهمترین فواید تی آر ایکس است.

مطالب مرتبط  6 خوراکی که قبل از تمرین باید خورد

هر هدفی قابل حصول هست

افراد به دلایل مختلفی ورزش میکنند شاید برای سلامتی یا کاهش وزن و تناسب اندام ،هر هدفی را دنبال میکنید لازم است بدانید این ورزش جذاب به شما کمک میکند به هر هدفی که مدنطر شماست ،برسید. کافیست یاد بگیرید چطور و به چه میزان از فواید تی آر ایکس سود ببرید.

 

فواید تی آر ایکس

تمام عضلات را درگیر میکند

درست است که تی آر ایکس بر عضلات میانی متمرکز است اما از دیگر فواید بینظیر این ورزش این است که کلیه عضلات درشت و ریز شما در حین انجام حرکات درگیر میشوند و همین مساله باعث میشود که شما در مدت کوتاهی بتوانید بدن خود را فرم دهید.

تاثیر موثر و ماندگار و کم آسیب

درست است که تقویت و افزایش قوای بدنی از فواید تی آر ایکس است اما همیشه این نگرانی هست که آیا استفاده از این بندهای تی آر ایکس و انجام حرکات با کمک عضلات خودمان آسیب زننده نیست؟!بهتر است  صادقانه بدانید که این ورزش آسیب پذیری بسیار کم و ماندگار نتیجه بالایی دارد فقط کافیست متناسب با هدف و توانایی خود آگاهانه و بدرستی حرکات را تنطیم کرده و انجام دهید.

افزایش سرعت و چابکی

اینکه شما بتوانید با افزایش حجم عضله و کاهش میزان چربی بدن در کنار تقویت قلب ، بدنتان را فرم دهید از فواید تی آر ایکس است که باعث میشود شما احساس سبکی بیشتری کرده و سرعت و چابکی بیشتری داشته باشید.

فواید تی آر ایکس

 

برای داشتن سلامتی و تناسب اندام و کاهش وزن به دنبال درک تفاوتها و نیازهای فردیتان باشید تا بتوانید با انتخاب روش یا روشهای مناسب خودتان که با آن احساس رضایت و خشنودی میکنید زندگی سالم  و شادی را برای خود رقم بزنید.ورزش هم مانند هر کاری تا زمانی سخت و پیچیده بنطر می آید که ما راههای ساده و مناسب برای اضافه کردن آن به سبک و سیاق زندگی روزمره خود را پیدا نکنیم.

مطالب مرتبط  شروع رژیم لاغری

از فواید تی آر ایکس غافل نباشید و با امتحان این ورزش و حرکات هیجان انگیز آن شادابی و سرزندگی را بخودتان و بدنتان هدیه دهید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + چهار =

.