تناسب اندام با تی ار ایکس

کاهش وزن

تناسب اندام  و عضله سازی روشهای مختلفی دارد که یکی از موثرترین روشها، ورزش مهیج و پر انرژی تی ار ایکس است. این ورزش از موثرترین ورزشها برای رسیدن به تناسب اندام سریع است.

در حال حاضر روشهای متنوع و جدیدتر نیز توسط ورزشکاران و افراد حرفه ای در زمینه تناسب اندام و زیبایی ارائه میشود .که هر کدام از آنها دارای مزایا و محدودیتهایی است  اما توجه به این نکته که انتخاب مناسب مسیر و رشته به میزان زیادی در نتیجه مطلوب و دلخواه شما موثر است.لذا برای آگاه سازی مخاطبان عزیز و به منظور ارتقا دانش عمومی علاقمندان به ذکر تاریخچه کوتاهی از ایجاد رشته تی ار ایکس میپردازیم.

این ورزش که توسط یک آمریکایی که به حرکات تناسب اندام و تقویت عضلات مسلط بود و در نیروی دریایی مشغول بود ، ابداع کردید.او و همکارانش به دلیل دوری از خشکی و محدودیت تهیه وسایل با محدودیت ورزش میکردند.رندی هتریک با ابداع وسیله ای که به نام بند تی ار ایکس شناخته میشود سبکی نو و جذاب برای تقویت و تناسب کلیه قسمتهای اندام خلق کرد.

fitness
با این روش کلیه عضلات ریز و درشت درگیر میشود بطوری که در مدتی کوتاه و به سرعت تغییرات در کلیه قسمتهای اندام دیده میشود و به تناسب اندام دلخواهتان میرسید. بعد از تکامل این رشته ورزشی جدید در سال 2005 تاکنون،تنوع بسیاری در انجام حرکات ایجاد شده و همچنان نیز شیفتگان تناسب اندام به خلق حرکات جدید از طریق ادغام حرکات سایر رشته ها مشغول هستند.

سرعت تناسب اندام از طریق انجام دقیق و منظم حرکات تی ار ایکس با تنفس صحیح در کنار انجام حرکات هوازی نتایج حاصله را مطمئن تر و ماندگارتر میکند.

طناب تی ار ایکس تحمل وزن تا 200 کیلو را دارد و این مزیت به همه امکان انجام حرکات متنوع و متناسب با شرایطشان را میدهد همین نکته تعداد فعالان و علاقمندان به این رشته ورزشی را روز به روز بیشتر میکند.

fitness
Total Body Resistance Exercise یا به اختصار TRX استقامت،انعطاف ،تعادل و چابکی ورزشکار را بالا میبرد و به تناسب اندام سریع و زیبا میرسید.

نکته مهم این است که هر روشی که انتخاب میکنید نیاز دارد به شرایط بدنی ،ژنتیکی ،فکری و روحی خود آشنایی داشته باشید زیرا با توجه به تسلطی که به خصوصیات فردی خود دارید خواهید توانست مسیر و سبک موثر را داشته باشید.

تناسب اندام و لاغری سریع در صورتی اتفاق می افتد و دوام خواهد داشت که پیش نیازهای مذکور را درک کنید .پس بهتر است برای شروع به شناخت بیشتری از خودتان برسید زیرا تناسب اندام صرفا یه اتفاق فیزیکی نیست .در این مسیر شناخت از خود و امکانات و شرایطتان شما را در حصول هدف یاری میکند.

تناسب اندام با تی ار ایکس از جذابترین روشهای موجود است که با درگیر کردن ذهن و بدن شما به افزایش استقامت،قوای بدنی و انعطاف شما منجر میشود.

تناسب اندام

نکته دیگر اینکه بدن ما یک سیستم است و مانند هر سیستم دیگری که حیات و دوامش به این وابسته است که چه چیزهایی و به چه شکل و کیفیت وارد آن میشود بدن ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

مطالب مرتبط  تی آر ایکس چیست :همه آنچه یک مبتدی باید بداند

برای اینکه تصویر شفافتر و قابل لمس تری از موضوع سیستم داشته باشید  به مثال زیر دقت کنید.

حتما بارها برای شما پیش آمده که برای اینکه به تناسب اندام دلخواهتان برسید به سراغ روشهای متنوع و متفاوت رفته باشید.در تبلیغاتی که به صورت روزانه و مسلسل وار از رسانه های مختلف درباره روشهای سریع لاغری و تناسب اندام با آن مواجه میشوید با تیز هوشی دقت کنید.روشها بر خوراک، سبک زندگی،ساعت خواب ،نوع و کیفیت غذای روزانه، عادتهای رفتاری ،شرایط روحی و روانی و حتی دوستان و تفریحاتی که داریم متمرکز میشوند.

تناسب اندام

توجه به این تبلیغات و روشهای متنوع بازاریابی برای ارائه جدیدترین راهها جهت لاغری  و تناسب اندام به ما نشان میدهد که ما و شرایط جسمی و بدنی ما به همه موارد ذکر شده مربوط است.پس لازم است قبل از هر کاری به این موضوع فکر کنیم که برای رسیدن به نتیجه قابل قبول و مختص خودمان چه کارهایی باید انجام بدهیم از طرفی برای انجام آن کارها چه ابزار و امکانات و شرایط داریم. سپس دقت کنیم که نیاز به تغییر و رشد در چه قسمتهایی ما را در راه رسیدن به تناسب اندام دلخواه کمک میکند

مرحله اول هر تغییری احساس نیازی است که ما را ترغیب میکند تا تغییر را در زندگی خودمان خلق کنیم .لذا در وهله نخست از خودمان بپرسیم انگیزه اصلی ما برای تناسب اندام و لاغری چیست؟

آیا یک اتفاق ناگوار مثل بیماری که در همسالان ما نادر است و ما بخاطر اضافه وزن دچار آن شدیم ما را به فکر انداخته یا شاید بهتر است بگوییم مجبور کرده است تا به اهمیت تناسب اندام و کاهش وزن فکر کنیم.

تناسب اندام

آیا استعداد ژنتیکی موجود در خانواده برای افزایش وزن منجر شده تا ما به این قضیه جدی نگاه کنیم؟

شریک عاطفی ما را مجبور به ورزش و کاهش وزن کرده تا تناسب اندام دلخواهش را در شریک عاطفیش ببیند؟

این مثالها و مطالبی که در مقالات بعدی برای شما گذاشته میشود اهمیت این نکته را را یادآوری میکند که تناسب اندام میتواند به سادگی اتفاق بیافتد اگر ما بدانیم در این مسیر چطور پا گذاشته و چگونه آن را طی کنیم.

 

مطالب مرتبط  فواید تی آر ایکس چیست؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 19 =

.