سه گروه خوراکی که نباید قبل از تمرین خورد

همه شما برای یک جلسه تمرین  بر روی افکار شاد، لیست پخش موسیقی کامل، لباس های شیک و مدرن – تمرکز می کنید، اما شما ممکن است یکی از مهم ترین چیزها را فراموش کرده باشید: سوخت قبل از تمرین. اکثر ما به تمرین خود بسیار متمرکز هستیم اما ما فکر نمی کنیم که چگونه یک وعده غذا یا عدم وجود آن در طی تمرین میتواند بدن ما را تحت تاثیر قرار دهد.
در حالی که همه ما می توانیم حدس بزنیم که بارگیری غذاهای ناخواسته، شیرینی یا الکل درست قبل از تمرین ایده آل نیست، شما یاد خواهید گرفت که حتی اگر غذا در واقع “سالم” است و  برای کاهش وزن و یا به دست آوردن توده عضلانی ایده آل است، می تواند برای تمرین شما مضر است باشد و باعث شود شما احساس بدتری بعد از تمرین داشته باشید.

بیایید در مورد اینکه چرا غذا قبل از تمرین خیلی مهم است، کمی تامل کنیم. هنگام ورزش نیاز به حجم زیادی از خون است تا در بدن پمپاژ شود و عضلات کار خود را به درستی انجام دهند. این بدان معنی است که جریان خون در معده شما در طول تمرین کاهش می یابد، به ویژه در هنگام تمرین شدید مانند تمرینات ورزشی HIIT . به همین ترتیب، معده شما انرژی را برای هضم مواد غذایی  لازم دارد پس  انرژی از بقیه بدن شما را تخلیه می کند،  البته این صحیح نیست که شکم خود را قبل از تمرین خالی هم نگه دارید.اشتباه نکنید، اما شما همچنین نمی خواهید که این دو عملکرد به رقابت بپردازند و بدین ترتیب بدن خود وادار به کار سخت تر از آنچه باید باشد، بکنید.

قبل از شروع لیستی از غذاهایی که قبل از تمرین بهتر است استفاده شود را ذکر میکنیم . بیایید نگاه کنیم که بهترین غذاها برای جلوگیری از سنگینی و حجیم شدن معده چه هستند؟ همانطور که قبلا ذکر شد، در هنگام  تعریق  معده ما نباید بیش از حد سخت کار کند. غذاهایی که درون معده شما (به عنوان مثال، کربوهیدراتهای پیچیده و دیگر فیبرهای باکیفیت بالا) نیاز به تلاش زیادی دارند، بهتر است پس از یک تمرین خورده شوند یا بهتر است دو یا چند ساعت قبل از تمرین مصرف شوند.

 

قبل از تمرین از این سه گروه پرهیز کنید

  • سبزیجات با برگهای تیره

Dark Leafy Greens

سبزیجات برگ سبز تغذیه کننده هستند و به شما هشدار داده و متمرکز می شوند، اما بهترین غذاها نیست که قبل از تمرین بخورید. گوجه فرنگی، سبزی خردل، اسفناج و گوجه فرنگی سوئیس فیبری و سخت برای هضم است و ممکن است منجر به نفخ و ناراحتی شکمی شود.

  • غداهای تند

spicy foods

قبل از ورزش باید از غذاهای تند قبل از ورزش اجتناب شود، زیرا آنها می توانند سبب تنگی، سوء هاضمه و سوزش سوزی شوند. غذاهای غلیظ اشتها را تحریک نخواهند کرد، اما آنها نیز سبب بوجود آمدن اختلال در درد پس از تمرین نخواهند شد.

  • لوبیا

beans

حبوبات مانند عدس، لوبیا سیاه و نخود فرنگی هر دو فیبر و کربوهیدرات “ریفینوز” – ترکیبی است که می تواند نفخ و ناراحتی ایجاد کند.لوبیا یک منبع پروتئین ایده آل گیاهی هستند، اما خوردن آنها به تمرین باعث میشود شکم خود را با فیبر غلیظ شده پر کنید.

سبزیجاتی مثل کلم بروکلی و گل کلم

Cruciferous veggies

بروکلی، جوانه های بروکسل و گل کلم سبزیجات مهمی هستند که در رژیم غذایی شما شامل می شوند، در صورت مصرف قبل از تمرین ، در هنگام ورزش به شما آسیب می رسانند. این سبزیجات نیز در ریفینوز بالا هستند، کربوهیدرات غیر قابل خوردن که باعث نفخ شکمی و گاز بیش از حد می شود.درست مثل بوته ها، آنها حاوی فیبر هستند و همچنین گوگرد را به سختی هضم می کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + سیزده =

.